Priester Penne
U bent bezoeker 710341

Woord van de Pastoor

Verhaal van het potlood bij het begin van het schooljaar

Maandag is het 1 september. We beginnen een nieuw werkjaar. De kinderen en jongeren gaan  weer naar school. In mijn eigen kinderjaren was er op de eerste schooldag in de kerk van Nederhasselt altijd een Mis ter ere van de Heilige Geest. Er werd gebeden om een gezegend schooljaar voor elk kind en voor elk die in het onderwijs werkt. Komend weekend zijn er in al onze parochies gezinsvieringen en kunnen kinderen en jongeren maar ook zij die in het onderwijs staan met hun hun boekentas of rugzak naar voren komen en zullen we een bijzondere zegen over hen uitspreken. Zie: Priester Penne > Boekentassenzegening op 6 en 7 september

Ik kreeg deze week nog een mooi verhaal gemaild, bijzonder passend bij het begin van het schooljaar: 
“Een jongetje keek naar zijn oma die een brief aan het schrijven was. Op een gegeven moment vroeg hij: ”Oma, schrijf je een verhaaltje over wat wij samen hebben meegemaakt"? Of schrijf je misschien een verhaaltje over mij? Zijn oma stopte met haar brief, glimlachte, en zei: ‘ik schrijf inderdaad over jou. Maar belangrijker dan de woordjes die ik schrijf is het potlood waarmee ik schrijf. Ik zou willen dat je later als je groot bent, net zo als dit potlood wordt.” Het jongetje keek nieuwsgierig naar het potlood, maar kon er niets bijzonders aan ontdekken. ”Maar het is gewoon maar een potlood” “Het is maar hoe je er naar kijkt. Het potlood heeft vijf bijzondere dingen die jou tot iemand zullen maken die altijd in vrede met de wereld zal leven." - maar dan moet je ze wel onthouden-
Ten eerste: Je zult misschien grootse daden verrichten, maar je mag nooit vergeten dat er een hand is die je leidt. Deze hand noemen we God, en hij zal je altijd leiden volgens zijn wil.
Ten tweede: Af en toe moet je stoppen met schrijven, om de punt te slijpen. Daardoor heeft het potlood een beetje pijn, maar het wordt er wel scherper van. Dus, je moet wat pijn kunnen verdragen, het maakt je tot een beter mens.
Ten derde: Als je met een potlood schrijft, kun je altijd uitgummen wat je fout schreef. De les is dat corrigeren wat we gedaan hebben niet slecht is, maar belangrijk, om rechtvaardig door het leven te kunnen gaan.
Ten vierde: Het belangrijkste van het potlood is niet het hout of de buitenkant, maar het grafiet dat er in zit. Dus, wees steeds bezorgd om wat er binnen in je gebeurt.
Ten slotte: Het vijfde wat een potlood bijzonder maakt: het laat altijd een spoor achter. Besef goed dat alles wat je in je leven doet, sporen zal achter laten en probeer je daar voortdurend van bewust te zijn”

Met u wil ik voor onze kinderen en jongeren bidden bij het begin van het nieuwe schooljaar: “Heer God, nu onze kinderen en jongeren een nieuw schooljaar beginnen, bid ik dat U hen onder Uw hoede houdt. Zend Uw Geest zodat ze hun hart openen voor alles wat waar, mooi en goed is. Help hen de gaven en talenten te zien die U hun hebt gegeven en ze goed te gebruiken. Help ze te groeien in kennis en wijsheid. Help ze vriendelijk te zijn voor anderen en leid anderen om vriendelijk voor hen te zijn. Geef hun leraren geduld en begrip en help hen te onderwijzen wat rechtvaardig is en waar. Stuur Uw engelen om onze kinderen en jongeren te begeleiden en hen te behoeden voor alle kwaad. Open hun jonge harten voor Uw aanwezigheid en omhul hen met uw vrede en bescherming. Houd hen in de palm van uw hand en breng hen veilig thuis aan het einde van de dag. Door Christus onze Heer. Amen.”

Gods Zegen, uw priester en pastoor A. Penne
www.priesterpenne.be


Wilt u het Woord van de Pastoor voortaan in uw mailbox ontvangen? Klik hier.